Genel

26) En İyi Kas Gevşetici Haplar – Ağrı Giderici Kas Hapı İsimleri

  • Eylül 30, 2023
  • 3 min read
26) En İyi Kas Gevşetici Haplar – Ağrı Giderici Kas Hapı İsimleri

En İyi Kas Gevşetici Haplar – Ağrı Giderici Kas Hapı İsimleri

 

Hem ağrı kesici hem kas gevşetici hap
Hem ağrı kesici hem kas gevşetici hap
Sizin için en tavsiye edilen kas gevşetici hapların bir listesini hazırladık. En iyi kas gevşetici önerilere bir göz atalım.
En iyi kas gevşeticiler kas spazmlarını ve istemsiz olan kas sertliğini tedavisine yardımcı olur. Kısa süreli akut ağrı ve uykuyu zorlaştıran ağrıların tedavisinde tercih edilen ilaçlar olan kas gevşeticilerin farklı özellikleri vardır. Gevşeticilerin hem etkileri hem de yan etkileri olduğundan kullanmadan önce bir uzmana danışılması önemle tavsiye edilir.
ARCOTIL 20 MG 23 TL
BACLOREX 0.05 mg/mL 69 TL
BONEDRO 4 MG/5 ML 880 TL
COLCIOSPA 4MG/2ML 45 TL
DORIFEN 400 MG/4 ML 84 TL
EMULID % 1 JEL 67 TL
DIAZEPAM DESITIN 5 MG 342 TL

Ağrı kesici aynı zamanda kas gevşetici olarak kullanılan ilaçlar

Kas gevşeticiler kas problemlerini tedavi etmek için kullanılan ilaçlardır. Çeşitli kas gevşeticiler merkezi sinir sistemine etki ederken, çeşitli kas gevşeticiler doğrudan kaslara etki eder. Genelde tablet, kapsül veya sıvı olan kas gevşeticilerin en çok tercih edilenleri haplardır.
Ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler genellikle kısa süreli akut ağrının tedavisinde tercih edilen ilaçlardır. Sigorta yönetim hapları aşırı kasılmaları ve ağrıları azaltmak için kullanılır ve fizik tedavi ve rehabilitasyon alanına girer.

Sakinleştirici kas gevşetici ilaçlar

Sakinleştirici kas gevşetici ilaçlar, içerdiği maddeler nedeniyle kasları gevşetirken aynı zamanda sedasyon da sağlar. Bu nedenle kas gevşetici alan birçok kişinin hareketlerinde hafif uyuşukluk yaşadığı ve uykulu hale geldiği bilinmektedir. Bu durum kas gevşeticilerin içeriğinden kaynaklandığı için oldukça normal ve doğaldır. Ancak normal seviyelerin üzerinde yan etkiler yaşamanız durumunda doktorunuza danışmanız önemlidir.
  • Baklofen
  • Dantrolen
  • diazepam

En İyi Boyun Kas Gevşetici

En iyi boyun kas gevşeticileri genellikle krem ​​formunda tercih edilir. Kas gevşetici ilaçlar krem ​​formunda üretilip boyuna masajla uygulanarak kasılmaları ve ağrıları azaltarak yaşam kalitesini artırır. Krem formunu beğenmeyen hastalar için piyasada boyun ağrısını tedavi etmek için kullanılabilecek hap şeklinde çeşitli kas gevşeticiler de bulunmaktadır.
  • Paraflex
  • Muscoflex

MUSCOFLEX kas gevşetici

MUSCOFLEX kas gevşetici özelliğe sahiptir ve bu amaçla tavsiye edilen ilaçlardan biridir. Yetişkinlerde ve 16 yaş üzeri ergenlerde omuriliğin neden olduğu ani kas kasılmalarının ek olarak tedavisinde kullanılır. MUSCOFLEX’İ kullanmadan önce olabilecek alerjiler hakkında bilgi edinmek için prospektüsü okumalısınız.
About Author

tasadeinteres