Genel

34) Mıdı Tenyo ne demek – O Yes Mıdı Tenyo ne demek?

  • Eylül 21, 2023
  • 3 min read
34) Mıdı Tenyo ne demek – O Yes Mıdı Tenyo ne demek?

Mıdı Tenyo ne demek – O Yes Mıdı Tenyo ne demek?

O Yes Mıdı Tenyo ne demek?
O Yes Mıdı Tenyo ne demek?

 

Mıdı tenyo kelimesinin anlamı son zamanlarda en çok araştırılan konulardan biri haline geldi. Bu kelime hakkında bilmediğiniz tüm gerçekler…
Sosyal medyada pek çok farklı kelimeyle karşılaşıyoruz. Ayrıca bazen kelimenin doğru anlamı kullanılmadığından bazı kelimelerin anlamlarını yanlış anlıyoruz. Bu kelimelerden biri midi tenyo’dur. Bu kelime Kürtçede kullanılan bir kelimedir. Argo olarak kullanılır ve küfür içerir. Burkanız kadar güzel bir şey ifade etmiyor. Bu terim genellikle bir kişi bir şeye veya kişiye kızdığında kullanılır. Bu ben senim anlamına geliyor. Bu yüzden ne anlama geldiğini bilmeden kelimeyi farklı yerlerde kullanmamalısınız. Bu, sosyal medya platformlarında söylendiği gibi seni sevdiğim ya da gözlerini beğendiğim anlamına gelmiyor.

Tenyo Kürtçe ne anlama geliyor?

Kürtçede kullanılan “midi tenyo” kelimesinin anlamı son zamanlarda üzerinde en çok çalışılan kelimelerden biri haline geldi. Kürtçe’de “tenyo” kelimesi argo bir terimdir. Lanet kelimesi “tenyo” “si..m” anlamına gelir. Midi ile kullanıldığında Seni sim..m anlamına gelir. Genel olarak bakıldığında kelimenin anlamını bilmeyen kişiler, kelimenin farklı bir anlamı olduğunu düşünürler. Ancak bu Kürtçede küfür anlamına gelir.

O Yes Mıdı Tenyo’nun anlamı nedir?

Sosyal medya platformlarında sıklıkla karşılaştığınız bir diğer kelime ise “evet midı tenyo”. Bu söz tamamen küfürdür. Ah evet, bu kelime “sen si..m” anlamına gelir ve hiçbir yerde kullanılmamalıdır. Kelime argo olduğundan anlamını anlamadan kullanmayınız. Karşınızdaki kişi bunu kullanıyorsa ne anlama geldiğini bilerek yanıt vermelisiniz.

Mıdı Tenyo diye konuşan adam

Birçok kişi bu terimi sosyal medya platformlarında kullanıyor. Özellikle Douyin platformunda pek çok kişi bu kelime türünü kullanıyor. Hatta canlı yayınlarda ve Pubg gibi savaş içeriği yapan birçok kişinin videolarında bile bu kelimeye rastlayabilirsiniz. Hatta bazı içeriklerde sevdiğiniz birine “Seni seviyorum” kelimesinin kullanıldığı videolara da rastlayabilirsiniz. Ancak bu kelimenin argo bir anlamı olduğunu unutmayın.
Bu Kürtçe kelime hakkında bildiklerinizi ve sorularınızı yorum kısmından bize iletebilirsiniz
About Author

tasadeinteres