Genel

Bekunis Fiyatı 2023 – Bekunis’i günde kaç kez kullanmalı?

  • Ekim 1, 2023
  • 4 min read
Bekunis Fiyatı 2023 – Bekunis’i günde kaç kez kullanmalı?

Bekunis Fiyatı 2023 – Bekunis’i günde kaç kez kullanmalı?

 

 

Bekunis Fiyatı 2023
Bekunis Fiyatı 2023

Bekunis’nin reçeteli olup olmadığı, Bekunis’nin reçetesiz maliyeti ne kadar gibi sorularınızı yanıtlıyoruz. Bekunis’i günde kaç kez kullanıyorsunuz? Etkileri ve yan etkileri nelerdir?

Bekunis’in 2023 fiyatı pek çok kişinin bilmek istediği sıcak konulardan biri. 2023 Bekunis’in fiyatı ise yaklaşık 54 lira. Bekunis’le ilgili ilgilendiğiniz tüm konuları ele aldık.

Bekunis’in reçeteli olup olmadığı, Bekunis’in reçetesiz maliyeti ne kadar gibi sorularınızı yanıtlıyoruz. Bekunis’i günde kaç kez kullanıyorsunuz? Etkileri ve yan etkileri nelerdir?

Son zamanlarda ülkemizde en popüler ve kullanılan ilaçlardan biri haline gelmiştir. Bazen günlük hayatımızda yediğimiz besinlerden dolayı bağırsaklar işlevlerini yerine getiremeyebilir. Piyasada bağırsak hareketlerini hızlandırmaya yönelik pek çok ilaç ve şurup bulunmaktadır. Duphalac şurup da bağırsak hareketlerini kolaylaştırmak için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Duphalac fiyatı 2023 yılında Bekunis ilacından daha pahalıdır. Bu ilaca daha ayrıntılı olarak bakalım.

 

BEKUNİS FİYAT 2023 GÜNCEL
Bekunis Fiyat 54 TL

Bekunis nedir ve ne için kullanılır?

Kabızlık sorunu yaşayan kişilere doktorların önerdiği ilaçlardan biridir. Bu ilaç aynı zamanda çeşitli bağırsak bozuklukları için de önerilmektedir. Bağırsakların işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirmemesi durumunda insanlarda gelişen birkaç durum vardır. Bu koşullar insanların günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve görevlerini yerine getirmesini sağlamak için Bekunis ilaçları kullanılır. Peki bu ilacın etkileri nelerdir? Hadi bakalım.

  • Dışkıyı daha hızlı ve kolay geçirmek için kullanılır.
  • Kalın bağırsağı uyararak kasılmasını sağlar.
  • Bağırsak kas fonksiyon bozukluklarını düzeltmek için kullanılır.
  • Bağırsakları temizlemek için kullanılan bir ilaçtır.

Bu ilaç özellikle yatalak kişilerde kabızlık sorununu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Hemoroit kaynaklı kabızlığın tedavisinde de ilk tercihtir.

Bekunis’i günde kaç kez kullanmalı?

Bekunis ilacını kullanmak isteyen ve nasıl kullanılacağını merak eden pek çok kişi var. Bu ilacın dozajı doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Sonuç göremediğinizde dozajınızı kendi başınıza artırmamalısınız. Peki günde kaç kez kullanıyorsunuz ve nasıl kullanıyorsunuz?

Bekunis ilacının günde bir kez alınması tavsiye edilir. Gece yatmadan önce bir tableti su ile alın. Bu ilacı kullandıktan sonra kabızlık probleminiz geçmediyse doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Reçetesiz Bekunis fiyatı

Bekunis ilaçlarını reçetesiz almak isterseniz ücreti 54 lira. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Ayrıca bu ilacı reçete edildiği şekilde satın aldığınızda size herhangi bir maliyet düşmez.

Bekunis SGK kapsamında mıdır? İlacın bedeli SGK tarafından karşılanıyor. Bu yüzden bu ilaca hiçbir fark olmadan ödeme yapabilirsiniz. Tabii ki, ilacı reçete edildiği gibi alırsanız durum böyledir.

Bekunis 3mg/5mg fiyatı

Abdi İbrahim ilaç markasıyla üretilen Bekunis ilacını satın almak isteyenler fiyatını merak ediyor. Bekunis 3MG/5MG tabletlerin 2023 yılı fiyatı 54 TL olarak belirlendi. Bu ilaçla uzun süredir devam eden kabızlık sorununuzu çözebilirsiniz. Bu ilaca müshil de denir.

Bu ilacı kullanırken keyfi olarak dozu artırmayın. Doz aşımı kramplara, karın ağrısına ve ishale neden olabilir. Bu durumlarda derhal bir doktora başvurun.

Bekunis İlaç ile ilgili endişelerinizi, düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

About Author

tasadeinteres