Genel

Menenjit Aşısı Fiyatları 2023 (Menactra, Nimenrix Güncel Fiyatlar)

  • Ekim 4, 2023
  • 4 min read
Menenjit Aşısı Fiyatları 2023 (Menactra, Nimenrix Güncel Fiyatlar)

Menenjit Aşısı Fiyatları 2023 (Menactra, Nimenrix Güncel Fiyatlar)

 

Nimenrix Aşısı Fiyatları 2023
Nimenrix Aşısı Fiyatları 2023

 

 

Nimenrix Menenjit , Bexsero Menenjit ve Rota Menenjit Aşısı Fiyatı, hakkında detaylı bilgi için yazılarımıza göz atın. Menenjit aşı fiyatları 2023 yılında güncellendi.

Menenjit aşısının 2023 yılı fiyatı 992 TL’den başlıyor. Nimenrix, bexsero vb. çeşitli menenjit aşılarının fiyatları farklılık göstermektedir. Aşı olduktan sonra hayatınız boyunca tekrar aşı olmanıza gerek kalmaz, bu da menenjite karşı ömür boyu koruma sağlar.

Menenjit aşısı, aşılanacak yaş grubuna ve aşının içeriğine göre 1 veya 2 doz halinde yapılır. Aşılamanın nedeni menenjiti önlemektir. Bir kişinin ömründe yalnızca bir kez menenjit aşısı olması tavsiye edilir. Aileler genelde çocuklarına 1 yaşından sonra iki doz aşı yaptırırlar.

 

AŞI MARKASI AŞI FİYATI
Rota 1.040 TL
Nimenrix 992 TL
Bexsero 1.250 TL

 

Menenjit aşısı ne zaman yapılır?

Menenjit aşısı 9 ay ila 23 ay arası bebekler ve 2 ila 11 yaş arası çocuklar için mevcuttur. 9-23 aylık bebekler arayla iki doz almalıdır. Dozlar arasında en az 3 ay olmalıdır. 2 ila 11 yaş arası çocuklara tek doz olarak verilir.

Menenjit aşısı yapılırken aşının türüne bağlı olarak yaş sınırı olabilir. Nimenrix menenjit aşısının 1 yaş ve üstü tüm çocuklara yapılabileceği anlaşıldı. Nimenrix yetişkinlerde de kullanılabilir. Hızlı dozlarda uygulanır.

Menenjit aşısı özel bir aşı olduğu için sağlık ocaklarında veya başka yerlerde ücretsiz olarak bulunmuyor. Hastanelerde önerilen bir aşıdır. Doğrudan kas içine enjekte edilen bir aşıdır.

2023 Rota ve menenjit aşısı fiyatları

2023 güzergahı ve menenjit aşısının fiyatları ise 1.040 TL’den başlıyor. Rota aşısı rotavirüse karşı koruma sağlar ve gerekli bir aşıdır. Rotavirüs insanların susuz kalmasına ve şiddetli ishale neden olabilir.

Dünya çapında her yıl yaklaşık 200.000 çocuğun rotavirüsten öldüğünü biliyor muydunuz?

Sağlık Bakanlığının hazırladığı aşı takvimi listesinde rota aşısı ve menenjit aşısı yer almıyor. Ancak bu aşıların gereksiz olduğu anlamına gelmiyor.

Menenjit, zamanında tespit edilip tedavi edilmediği takdirde gelecekte görme, işitme kaybı ve beyin hasarına yol açabilecek ciddi bir hastalıktır. Bu nedenle ebeveynlere çocuklarına menenjit aşısı yaptırmaları öneriliyor.

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyat 2023

Nimenrix Menenjit Aşısının fiyatı 2023 yılında 992 TL’dir. Menenjit aşısının içerdiği maddelerden dolayı diğer bazı aşılara göre daha pahalı olduğu anlaşılmaktadır.

Nimenrix menenjit aşısını aldıktan sonra aşıyı yaptırmak için hastaneye gitmelisiniz. Sağlık ocağı gibi hastane dışında aşı yaptırmak olağan değildir. Menenjit aşısı özel bir aşı olduğundan türü ne olursa olsun mutlaka hastanede yapılmalıdır.

Bexsero Menenjit Aşısı Fiyat 2023

2023 yılı itibarıyla fiyatının 1.250 TL olacağı anlaşılıyor. Doktorlar ayrıca Bexsero menenjit aşısının diğer menenjit aşılarına kıyasla daha çok yan etkileri olabileceğini söylüyor.

Menenjit aşısının amacı insanları menenjit virüsü enfeksiyonundan korumaktır. Bir kişinin sadece bir kez tamamlaması yeterlidir. Tekrar tekrar yapılması gerekmediği için degenelde bebeklik zamanındaki çocuklara uygulanır. Aşıyı aldıktan sonra hastanede yaptırabilirsiniz. Evde veya sağlık ocağında yapılamayan özel aşılardan biridir.

Meningokok aşısının maliyeti ne kadar?

Meningokok aşısının maliyeti yaklaşık 900 TL. Aşılamayı tamamlamak için iki doz gereklidir. Toplam maliyet 2.000 TL oldu.

Nimenrix aşısının maliyeti ne kadar?

Nimenrix aşısının 2023 yılı fiyatı ise 992 TL. Aşının farklı versiyonlarının fiyatı 750 TL ile 1.150 TL arasında değişiyor.

About Author

tasadeinteres